Dijital Dönüşüm – Hizmetler – Sistem Tasarımı – Cedetaş Mühendislik ve Teknoloji A.Ş

Hizmetlerimiz
Sistem Tasarımı

Sistem Tasarımı, Keşif aşaması sonunda hazırlanan Keşif Raporu ve Teknik Satın Alma Ön Şartnamesi tamamlandıktan sonra başlar.

Sistem Tasarımı, CEDETAŞ veya kendi uzmanlarınız tarafından da yapılabilir.

Cedetaş tarafından yapılır ise, ihtiyaçlarınıza ve hedeflerinize, en son teknolojinin kullanılabilirliğine ve uygulanabilirliğine, bütçenize ve zaman diliminize göre özgün bir sistem tasarımı optimize ederek yapar.

CEDETAŞ Sistem Tasarımını

§  Prosesinizi oluşturan makineler, ekipmanlar ve operatör girdilerinin her birinin ne olduğu ve nasıl bir haberleşme ortamı kurulduğunu analiz eder.

§  Bu verileri kablolu veya kablosuz güvenli bir ağ üzerinden daha iyi entegre etme fırsatlarını belirler.

§  Aşırı sıcaklık, titreşim, malzeme kayıpları, ekipman arızaları vb. istenmeyen koşullar meydana geldiğinde tetiklenecek duyarlı kontrol algoritmalarını belirlemek ve uygulamak için sizinle birlikte çalışır.

§  Elde ettiği verileri, gerektiğinde Akıllı Telefon, Tablet, PC gibi farklı arabirimler ile işletme yönetimi, bakım, kalite kontrol, maliyet muhasebesi gibi anahtar birim yetkililerinin erişimine açar.  

§  Geçmiş trendlere erişip analiz edebileceğiniz, verileri diğer sistemlere sunabileceğiniz, olayları ilişkilendirebileceğiniz, öngörü elde edebileceğiniz, performans fırsatları ve risklerini tahmin edebileceğiniz merkezi bir veri gölü oluşturur.

Bu aşamanın sonunda tasarımı gerçekleştirmek için gerekli tüm malzeme ve yazılımları belirler ve işletmenize en uygun seçenekleri sunar.

Otomasyon sektöründeki bilinen büyük markaların çoğunda çalışma deneyimine sahip olan CEDETAŞ, işletmenizdeki mevcut makine parkuru veya iletişim protokolleriniz ile teknik ekibin bazı markalı ürün ve ekipman kullanım alışkanlıkları ve deneyimlerini dikkate alarak Sistem Tasarımı yapabilir. İşletme Yönetiminin ekonomik ve teknik tercihlerinize bağlı olarak projeyi aşamalar halinde planlayarak da uygulayabilir.

 

İstendiği takdirde uygulamalar, CEDETAŞ personeli veya kendi teknik personeliniz tarafından da yapılabilir.  Deneyim ve ihtiyaçlarına göre teknik personeliniz, CEDETAŞ 'tan eğitim ve/veya denetim talep edebilir.

Sonuç olarak CEDETAŞ, tasarımın kapsamını hem tercihlerinize bağlı olarak hem de sistem gereksinimleri doğrultusunda açıklığa kavuşturur.

Tasarım kapsamı tercihlerinize bağlı olarak, sistem tasarım gereksinimleri yeni veya yenilenmiş bir teknik satın alma spesifikasyonu şeklinde tedarik süreci ve uygulama için netleştirilecek ve sabitlenecektir.

Dijital Dönüşüm Sistemleri Proje Tasarım Talep Formu

  • Proje Bilgileri
  • Talep Edilen Kapsam
  • Proje Dosyalarını Ekleyebilirsiniz
  • Proje Detayları ve Notlarınız
ÜST