Hakkımızda – Cedetaş Mühendislik ve Teknoloji A.Ş

Cedetaş Mühendislik ve Teknoloji A.Ş.
Hakkımızda

Modern yaşamı şekillendirecek yeni keşiflerin izini sürdüğümüz 1976’dan bu yana edindiğimiz deneyim, yüksek mühendislik standartlarımız ve mesleki etik ile daha iyi bir gelecek için çalışıyoruz. Proje Tasarım ve Müşavirlik, Dijital Dönüşüm, Yaşam Güvenlik ve Enerji sistemleri başlıklarında 4 ana iş kolunda faaliyet gösterirken hizmet verdiğimiz sektörlerin yanı sıra birçok alanda yeni yatırımlarla da büyümeye devam ediyoruz.

Cedetaş Teknoloji ve Mühendislik A.Ş. olarak titizlikle uyguladığımız mühendislik projeleri, akıllı entegre teknolojiler ve çözümcül yaklaşımlar ile katma değer yarattığımız her sektör, her marka ile gurur duyuyoruz. Kamu ve özel sektörde tercihlerini bizden yana kullanan Petkim, Gasprom, Ülker , İş Bankası, Finansbank, İSKİ, ASKİ, İZSU, SASKİ, MASKİ, DSİ, TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ, Yaltes, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi, Devlet Hava Meydan İşletmeleri gibi ülkemizin ve dünyanın önde gelen kurumlarıyla yürüttüğümüz projeler ile küresel bir oyuncu olma hedefimizi istikrarla sürdürüyoruz.
Dinamik insan kaynağımız ile Cedetaş olarak ulaştığımız başarının ardında müşteri odaklılığımız ve verimliliği merkeze alan yönetim yaklaşımımız ve yine bu yaklaşımın bir sonucu olarak; dünya ölçeğinde saygın markalarla yaptığımız iş birliklerimizle, Türkiye’yi tüm dünyada gururla temsil etme kabiliyetimiz yer almaktadır. Hitachi, Honeywell, Emerson, Teledyne, Siemens, Igel, Dedectomat - SD3, Tanda, Oldham, Takex, Spectrex, Geutebruck, Hikvision gibi büyük, küresel oyuncularla uzun yıllardır güvene dayalı iş birlikleri ve ortaklıklarımız bulunmaktadır.

Tüm toplumun yararlandığı kurumsal yurttaşlık bilincini de yansıtan yönetim yaklaşımımız; insanların yaşamlarında bir iz bırakmayı, günlük yaşamı daha iyi hale getirmeyi amaçlayan sosyal sorumluluk çalışmalarımızla birlikte; toplumsal ilerleme ve gelişen bir gelecek yaratılmasına katkıda bulunmayı da hedef almaktadır. Ülkemizde Endüstri 4.0 alanında öncü firmalar arasında yer alan şirketimiz Cedetaş Mühendislik ve Teknoloji A.Ş., geniş hizmet, bilgi ve iş birliği ağını hedeflerine ulaşmada en doğru şekilde değerlendirmektedir. Keşfederek ilerleyen, kalite standartlarında sürekli gelişimi benimseyen, küresel bir şirket vizyonuyla ülke ekonomimize faydalı olacağına inandığımız iş birliği ve yatırım fırsatlarını da incelemeye devam ediyoruz.

Kurucumuz, Sn. Ahmet Bülent Cedetaş

1927 yılında İstanbul-Kabataş’da Hasan Basri Bey ve Hayriye Hanımın ilk çocukları olarak dünyaya geldi. Bülent Cedetaş babasının memuriyet yerlerinin sık değişmesi yüzünden ilkokul eğitimini Tokat –Sivas ve İstanbul da sürdürür. Orta öğretimini Bolu da tamamladıktan sonra 1943-1944 öğretim döneminde Haydarpaşa Lisesine kaydı yapılır. 1947 yılında liseden mezun olur ve askere gider. 1949 yılında bugünkü adı YILDIZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ olan İSTANBUL TEKNİK OKULU’na kaydolur.

1953 yılında HİLTON OTELİ şantiyesinde stajyer olarak çalışmaya başlar, bir yandan da asistanlık yapmaktadır. 1954 yılında Michigan Üniversitesinde master yapmak için 3 arkadaş gemi ile Amerika'ya giderler. Ancak babasının ani hastalığı ve vefatı bu niyetini gerçekleştirmesini engeller. İstanbul’a geri dönerek HİLTON şantiyesinde yeniden çalışmaya başlar. Okuldaki asistanlık görevi de sürmektedir. 13 Şubat 1963 yılında Hilton Şantiyesi kontrollük teşkilatında çalışan Yüksek Mimar Necla BÜYÜKÖZKAYA ile evlenir. Bu evlilikten 1964 yılında Burak, 1968 yılında Burcu CEDETAŞ dünyaya gelir.

1958 yılında serbest çalışma hayatına da atılan Bülent CEDETAŞ ilk ofisini 1964 yılında BARO HAN'da CEDETAŞ ELEKTRİK adı ile açar. 1984 yılına kadar şahıs şirketi olarak devam eder.

Bu tarihte Kudret AKIN’ın ortaklığı ile CEDETAŞ MÜHENDİSLİK VE MÜŞAVİRLİK LİMİTED ŞİRKETİ kurulur.

Türkiye'nin sanayileşme döneminde 1968-1979 yılları arasında ağırlık kazanan özel sektör projeleri döneminde Eczacıbaşı ve Koç Holding'in yatırımlarının tümünde; Çukurova ve Sabancı Holding yatırımlarının bir kısmı ile daha nice sanayi ve ticari yapının proje ve kontrolluklarında imzası vardır.

Yeniliklere ve gelişimlere çok değer veren Bülent CEDETAŞ 1983 yılından sonra elektrik sektöründe proje dışında işlerde de girişimler yapmıştır.

CEDETAŞ ELEKTROMEKANİK AŞ ile özellikle cami avizeleri tasarımı(MEKKE KIBLATEYN CAMİİ Avizeleri ….)

GENSER AŞ ile elektrik taahhüt; ABC ENSER AŞ ile Otomasyon ve Güvenlik alanlarında yine ön sıralarda yer almıştır.

Türkiye’nin ilk internet şirketi PRİZMANET 1996 yılında yine O’nun inancı ile kurulmuştur.

15.02.2015 günü hayata gözlerini yuman Bülent CEDETAŞ İnanılmaz sabrı – toleransı – insanlığı - dürüstlüğü - çalışkanlığı - güven veren ve yaptığı işin arkasında olan kişiliği ile hatırlanacaktır.

 

ÜST