Ahmet Bülent CEDETAŞ’ı özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz. – Cedetaş Mühendislik ve Teknoloji A.Ş

 

                                                   

 

Sabrı, toleransı, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve güven veren kişiliği işle bizlere yol göstermeye devam eden babamız, kurucumuz, elektrik mühendislerinin duayeni Ahmet Bülent Cedetaş'ı vefatının 7. yılında özlem, saygı ve rahmetle anıyoruz.

Bir Duayen Bülent Cedetaş

1975 yılında yeni mezun bir elektrik mühendisi olarak CEDETAŞ'ta çalışmaya başlamak, yaşamım boyunca elde ettiğim en büyük şanslardan biriydi.

Çalışma hayatımın  benim için en önemli ve anlamlı yönü tamamının CEDETAŞ'ta geçmiş olmasıdır. CEDETAŞ Tülay Hanım olarak tanıtılmaktan büyük keyif ve gurur duydum.

Bu süreçteki en büyük şansım ise Bülent Cedetaş'ı tanımak ve onunla çalışmak oldu.

Mesleğine gösterdiği saygı ve tutku ile insanları yönetmekteki sabırlı tutumu, olaylar karşısındaki sakin davranışları ve öğrenme - öğretme gayreti ile örnek bir insandı.

Çok iyi bir mühendis olmasının yanı sıra; bazen her şeyi paylaşıp konuşabileceğiniz harika bir arkadaş,bazen de hoşgörülü şefkatli bir babaydı.

Geniş ufuklu bir aydındı. Seyahat etmeyi, okumayı ve kitapları çok severdi. Büyük  bir kütüphaneye sahipti. Kurtuluş Savaşı ,ATATÜRK ve devrimler onun için değişmez taşlardı. Zarif nüktedan kişiliği ve geniş hafıza dağarcığında hemen her olayda anlatacak bir fıkra veya okuyacak bir şiir vardı.

15.02.2015 günü hayata gözlerini yuman Bülent Cedetaş inanılmaz sabrı – toleransı – insanlığı - dürüstlüğü - çalışkanlığı - güven veren ve yaptığı işin arkasında olan kişiliği ile daima hatırlanacaktır.

Kaybedişimizin 7. Yılında O nu sevgi saygı ve özlemle anıyoruz.

Tülay Kanıt

 

                                                     

ÜST